پیش به سوی آینده

آرامش در زندگی

«هوش اجتماعی» و توانایی نفوذ بر دیگران
نویسنده : سعید اسماعیلیان - ساعت ٧:٤٢ ‎ب.ظ روز پنجشنبه ٢٠ مهر ۱۳٩۱
 

 

سلام

سلام بر دوستان
                       

 

هشتادوپنج درصد موفقیت شما در تجارت و کسب و کار و زندگی شخصی، بستگی به ارتباط مؤثر شما با دیگران دارد. «هوش اجتماعی» یا توانایی تبادل و تعامل، صحبت کردن، مذاکره کردن، متقاعد کردن دیگران، مهمترین هوشی است که می توانید داشته باشید، این هوشی است که می توانید آن را پرورش دهید.

ارزشمندترین کالای جهان، طلا و الماس نیست، داشتن جذبه و توانایی نفوذ بر دیگران است. با آموختن واقعیات ساده درباره جذبه و گیرایی و استفاده از روشهای مربوط به آن، می توانید تا حدود زیادی بر اثربخشی تبادل ها و تعامل های خود با دیگران بیفزایید. تردیدی در این نیست که بعضی ها طبیعتاً جذاب و جاذب تر هستند که این البته یک امتیاز است، اما جذبه و نیروی تأثیرگذاری چیزی نیست که آن را در ژن ها جست و جو کنیم. جذابیت حاصل مهارتهای ویژه ای است که اغلب ما درباره آن یا اطلاعی نداریم یا درنهایت کم می دانیم. این بدان معناست که جذابیت را می توان آموخت.

 

▪ پنج روش برای جذبه و گیرایی داشتن:

۱) پذیرش: بزرگترین هدیه ای است که می توانید به کسی بدهید، در واقع دیگران را باتمام وجودشان و به شکلی که هستند می پذیرید و محدودیتی قائل نمی شوید.

۲) قدرشناسی و سپاسگزاری: هرگاه از دیگران به خاطر کاری که کرده اند، قدرشناسی می کنید، بر عزت نفس آنها می افزایید و به آنها احساس ارزشمند بودن می دهید.

۳) تأیید و تصدیق: می گویند:« بچه ها به خاطرش گریه می کنند و مردان در طلب آن می میرند». در تمام مدت زندگی، همه انسان ها در ذهن نیمه هشیار خود به شدت نیازمند آنند که اعمال و رفتار و دستاوردهایشان مورد تأیید و تصدیق واقع شود.

۴) تحسین کردن: وقتی دیگران را با تمام وجود تعریف و تحسین می کنید، خود به خود احساس بهتری درباره خودشان پیدا می کنند. خودشان را بیشتر دوست می دارند، شما را هم بیشتر دوست می دارند.

۵) توجه کردن: این قدرتمندترین اقدامات و رفتارها برای ایجاد عزت نفس و کلید رسیدن به جذبه و گیرایی فوری است

 

 

به امید روزهای اینده...